Palveluhakemisto

Viuruniemeläiset tarjoavat monenlaisia palveluja – käytä hyväksesi kylän omia palveluja!
Ohje: Lähettäessäsi sähköpostia kopioi sähköpostiosoite ja korvaa (at) @-merkillä. Tämän sivun sähköpostiosoitteet eivät ole aktiivisia linkkejä, jotta vältämme roskapostia. 
PALVELU KUKA HOITAA YHTEYSTIEDOT JA LISÄTIETOJA
Auraus Juha Hirvonen 040 5586 713 juha.hirvonen(at)peabasfalt.fi
Auto- ja konehuolto
Räsänen
Pienkonevuokraus: ruohonleikkurit, mottorisahat, raivaussahat, halkaisukoneet jne. Myös pakettiauto/peräkärri.

Arto Räsänen

050 5551637 rasanen81(at)gmail.com
Astioiden vuokraus, marttayhdistys Tuija Kervinen 050 371 6716 Kahviastiasto 50:lle hengelle (lusikat, kupit, lautaset, kakkulautaset, 2 x kermakko ja 2 x sokerikko). Hinta: 10 € jäsenet, 20 € ei jäsenet/kerta. Yhden pannun kahvinkeitin ja kahden pannun lämpölevy. Hinta: 5€ jäsenet, 10€ ei-jäsenet/kerta.
Hoitola Malva
Ripset/kulmat, vyöhykehoito, imukuppihoito, reikihoito, luontaishoidot
Elina Korpela 045 2571017 Facebook: https://www.facebook.com/hoitolamalva1
hoitolamalva(at)gmail.com
Jalkahoitola Rento Anna-Maria Hynninen 041 318 1031 https://www.jalkahoitolarento.com/
Kaivuukonetyöt Antti Tahvanainen 050 536 1635  
Kalastuskunta/osakaskunta, pyydysyksiköt Tapio Malinen 050 5557 142  
Kehystykset (kehystämön os. Kummunkatu 22), remontointi- ja sisustustyöt sekä puunsepäntyöt Osuuskunta Dynamotiimi Jouko Hirvonen 050 5555 969 toimisto(at)dynamotiimi.fi
Koneurakointi Eepeen Konepalvelu
Myös vesijettien vuokraus
Eero Pehkonen 050 402 2393 eero(at)eepeenkonepalvelu.fi www.eepeenkonepalvelu.fi
Koulun hiihtoladun/lenkkipolun kunnossapito Jussi-Pekka Keronen ja Ismo Keronen 050 528 0355  
Korjaukset, kunnostukset Tapio Malinen 050 5557 142  
Kuormain, pienkaivuri (kuskilla tai ilman) Vesa Kervinen 0400 456 372 vesa.kervinen(at)gmail.com
Kylän nettisivut – muutokset, toiveet Maaret Kaksonen 050 5453153 viuruniemenkylayhdistys(at)gmail.com
Kylähistoria Liisa Räsänen 0400 775072  
Kylän nettisivuilla julkaistun historian tarkennukset ja lisäykset Ulla Kervinen 0400 836311 ulla.ke(at)outlook.com
Kylätalo (Lypsyniemi) Tuija Kervinen 050 3716 716 tuijakervi(at)gmail.com
Kyläyhdistys, puheenjohtaja Juha Rissanen 044 2635403 juha.rissanen(at)evl.fi
Kyläyhdistys, sihteeri Saila Keronen 050 306 9905 saila.keronen(at)telemail.fi
Lähetyspiiri Aila Ojala 050 4078850 aila.ojala(at)suomi24.fi
Maarakennus, viher- ja piharakentaminen, nosturityöt ym Mikko Kinnunen, Maaverkko Oy 043 218 0223 info(at)maaverkko.fi
www.maaverkko.fi
Marjat (itsepoiminta ja tilauksesta) ja perunat, marjamehut -suoramyynti tilalta Jaakko Kaksonen 050 5553 519 jaakko.kaksonen
(at)gmail.com
Marttayhdistys, puheenjohtaja Ulla Kervinen 0400 836 311 ulla.ke(at)outlook.com
Marttayhdistys, sihteeri Maaret Kaksonen 050 545 3153 viurunmartat(at)gmail.com
Mehuasema Jaakko Kaksonen 050 5553 519 jaakko.kaksonen
(at)gmail.com
Metsästysseura, puheenjohtaja Kari Piiroinen 040 068 9751 karipiiroinen(at)gmail.com
Musiikin tuottaminen, keikat eri puolella Suomea, keikkakalenteri, äänilevyt ym.  Anna-Liisa ja Jorma-Tapani Räsänen 050 5381836

light.team(at)telemail.fi
www.anna-liisarasanen.fi/index.html

Myymäläauto ”Kauppa-auto Varma”
Matti Sallinen Ky

Matti Sallinen 040 5163 325
Puhelin autoon:
0400 379 335

sallinen.matti(at)elisanet.fi
www.metsamarket.fi

Nuotiopannun lainaaminen 5 €/kyläyhdistys Tuija Kervinen 050 3716 716 tuijakervi(at)gmail.com
Oriflame-tuotteet Saila Keronen 050 3069 905 saila.keronen(at)telemail.fi
Pomppulinnan vuokraus
50€/vkl/jäsen ja 75€/vkl/ei-jäsen
Tuija Kervinen 050 3716 716 tuijakervi(at)gmail.com
Viuruniemi-postikortit
50 snt/kpl, Juojärvi-postikortit 5€/pkt
Saila Keronen 050 3069 905 saila.keronen(at)telemail.fi
Ravihevosten kasvatus Tuomo Holopainen 040 5132 547  
Ruohonleikkurin lainaaminen 5 €/kyläyhdistys Tuija Kervinen 050 3716 716 tuijakervi(at)gmail.com
Teltan vuokraus
125€/vkl/jäsen ja 150€/vkl/ei-jäsen

Tuija Kervinen

050 3716 716 tuijakervi(at)gmail.com
Tietoimikunta, tieisännöitsijä Aija Uusoksa,
Tiet ja talot Oy
0440652403 aija.uusoksa(at)telemail.fi
tiet.talot(at)telemail.fi
Viuruniemen osakaskunta (jakokunta) Tapio Malinen 050 5557 142  
Vuokramökit Jaakko Kaksonen 050 5553 519 jaakko.kaksonen
(at)gmail.com
www.kaksola.fi