Palveluhakemisto

Viuruniemeläiset tarjoavat monenlaisia palveluja – käytä hyväksesi kylän omia palveluja!
Ohje: Lähettäessäsi sähköpostia kopioi sähköpostiosoite ja korvaa (at) @-merkillä. Tämän sivun sähköpostiosoitteet eivät ole aktiivisia linkkejä, jotta vältämme roskapostia. 
PALVELU KUKA HOITAA YHTEYSTIEDOT JA LISÄTIETOJA
Auraus Juha Hirvonen 040 5586 713 juha.hirvonen(at)ncc.fi
Astioiden vuokraus Raili Koistinen 050 541 1132 Kahviastiasto 50:lle hengelle (lusikat, kupit, lautaset, kakkulautaset, 2 x kermakko ja 2 x sokerikko). Hinta: 7€ jäsenet, 15€ ei jäsenet/kerta. Yhden pannun kahvinkeitin ja kahden pannun lämpölevy. Hinta: 5€ jäsenet, 10€ ei-jäsenet/kerta.
Höyläys, sahaus ja puutavaranmyynti Ari ja Esa Junninen 040 5224160
Höyläys, sahaus ja puutavaranmyynti Ilkka Antikainen 0400 3333 00
Kaivuukonetyöt Antti Tahvanainen 050 536 1635
Kalastuskunta/osakaskunta, pyydysyksiköt Tapio Malinen 050 5557 142
Kehystykset (kehystämön os. Kummunkatu 22), remontointi- ja sisustustyöt sekä puunsepäntyöt Osuuskunta Dynamotiimi Jouko Hirvonen 050 5555 969 toimisto(at)dynamotiimi.fi
Koneurakointi Eepeen Konepalvelu Eero Pehkonen 050 402 2393 eero(at)eepeenkonepalvelu.fi www.eepeenkonepalvelu.fi
Koulun hiihtoladun/lenkkipolun kunnossapito Tapio Malinen ja Jussi-Pekka Keronen 050 5557 142
050 528 0355
Korjaukset, kunnostukset Tapio Malinen 050 5557 142
Kuormain, pienkaivuri (kuskilla tai ilman) Vesa Kervinen 0400 456 372 vesa.kervinen(at)gmail.com
Kylpytynnyrin (Kirami 4-5 h) vuokraus
70 € vrk, 100 € vkl
Jaakko Kaksonen 050 5553 519 jaakko.kaksonen
(at)gmail.com
Kylän nettisivut – muutokset, toiveet Sini Turunen 050 465 0654 sini. turunen(at)outlook.com
Kylähistoria Liisa Räsänen 0400 775072
Kylän nettisivuilla julkaistun historian tarkennukset ja lisäykset Ulla Kervinen 0400 836311 ulla.ke(at)outlook.com
Kylätalo (Lypsyniemi) Tuija Kervinen 050 3716 716 tuijakervi(at)gmail.com
Kyläyhdistys, puheenjohtaja Pasi Heino 050 5535032 pasi.heino(at)gtk.fi
Kyläyhdistys, sihteeri Sini Turunen 050 4650654 sini.turunen@outlook.com
Lähetyspiiri Aila Ojala 050 4078850 aila.ojala(at)suomi24.fi
Maarakennus, viher- ja piharakentaminen, nosturityöt ym Mikko Kinnunen, Maaverkko Oy 043 218 0223 info(at)maaverkko.fi
www.maaverkko.fi
Marjat (itsepoiminta ja tilauksesta) ja perunat, marjamehut -suoramyynti tilalta Jaakko Kaksonen 050 5553 519 jaakko.kaksonen
(at)gmail.com
Marttayhdistys, puheenjohtaja Ulla Kervinen 0400 836 311 ulla.ke(at)outlook.com
Marttayhdistys, sihteeri Johanna Numminen 050 5379702 johannan1(at)hotmail.fi
Mehuasema Jaakko Kaksonen 050 5553 519 jaakko.kaksonen
(at)gmail.com
Metsästysseura, puheenjohtaja Petri Keronen 050 5020380 petri.keronen (at) pkky.fi
Musiikin tuottaminen, keikat eri puolella Suomea, keikkakalenteri, äänilevyt ym. Kts kotisivu
http://www.anna-liisarasanen.fi/index.html
Anna-Liisa ja Jorma-Tapani Räsänen 050 5381836 light.team(at)telemail.fi
Myymäläauto ”Kauppa-auto Varma” Matti Sallinen 040 5163 325
Puhelin autoon:
0400 379 335
sallinen.matti [at] elisanet.fi
Nuotiopannun lainaaminen 5 €/kyläyhdistys Tuija Kervinen 050 3716 716 tuijakervi(at)gmail.com
Oriflame-tuotteet Saila Keronen 050 3069 905 saila.keronen(at)telemail.fi
Perinnepenkki Lypsyniemessä Sonja Hirvonen 044 021 0023 sonjah.hirvonen
(at)gmail.com
Polttopuuta (kuivia koivuklapeja) heittokuutioittain toimitettuna, myös edullisempaa tuoretta polttopuuta itse kuivattavaksi Arto Räsänen
J&JR-urakointi Ky
050 5551637 rasanen81 (at) gmail.com
Pomppulinnan vuokraus

50€/vkl/jäsen ja 75€/vkl/ei-jäsen

Pasi Heino 050 5535 032 pasi.heino(at)gtk.fi
Viuruniemi-postikortit                 50 snt/kpl, Juojärvi-postikortit 5€/pkt Saila Keronen 050 3069 905 saila.keronen(at)telemail.fi
Ravihevosten kasvatus Tuomo Holopainen 040 5132 547
Ruohonleikkurin lainaaminen 5 €/kyläyhdistys Tuija Kervinen 050 3716 716 tuijakervi(at)gmail.com
Teltan vuokraus

125€/vkl/jäsen ja 150€/vkl/ei-jäsen

Pasi Heino 050 5535 032 pasi.heino(at)gtk.fi
Tietoimikunta, tieisännöitsijä Aija Uusoksa,
Tiet ja talot Oy
0440652403 aija.uusoksa(at)telemail.fi
tiet.talot(at)telemail.fi
Viuruniemen osakaskunta (jakokunta) Ilkka Antikainen 0400 3333 00
Vuokramökit Jaakko Kaksonen 050 5553 519 jaakko.kaksonen
(at)gmail.com
www.kaksola.fi